Burza Pilawa

01.06.1946

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
"Początki klubu sięgają1946r. Założył go jako Koło Sportowe, nauczycielAleksander Gerlach. Dużej pomocy udzieliłoKoło miejscowego Związku Zawodowego Kolejarzy. To właśnie ono urządziło na terenie kolejowym, obok rampy przy ulicy Letniskowej, boisko oraz zakupiło kostiumy sportowe. Grano w piłkę nożną i siatkową. W latach 1953-1956 wybudowano nowe boisko do piłki nożnej i siatkowej. Zaczęto także grać w tenisa stołowego oraz w hokeja na lodzie. W tym też czasie Koło Sportowe przemianowane zostało wKlub Sportowy "Burza". Przeżywał on lata wzlotów i upadków. Największą popularnością cieszyła się gra w piłkę nożną. Przez długie lata zespół piłki nożnej grał w klasie "B". "źródło: Pilawa - dzieje Miasta i Gminy, 2005r.
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości