Celestynów od B-klasy w nowym sezonie!

Kierownictwo oraz osoby wspierające klubu CKS Wrzos Celestynów podjęły decyzję, że drużyna seniorów dotychczas grająca w A klasie, zacznie rozgrywki sezonu 2014/2015 od najniższego szczebla rozgrywkowego - tj. B klasa.

Decyzja ta związana jest z brakiem możliwości finansowania dalszego bytu drużyny CKS Wrzos Celestynów, ze względu na powstałe liczne zobowiązania finansowe z lat ubiegłych w stosunku do różnych instytucji i osób, a także ogromny bałagan w dokumentacji klubowej. Z tego też powodu piszemy o klubie CKS Wrzos Celestynów, bo jak się okazuje, mimo połączenia dwóch klubów w 2009r. czyli CKS Wrzos Celestynów i Sokół Kołbiel, nazwa nigdy nie została zmieniona. W dokumentacji, w tym w KRS i MZPN, widnieje nazwa CKS Wrzos Celestynów. Drużyna uczestniczyła w rozgrywkach pod nazwą CKKS Sokół Celestynów tylko umownie, jednak ze względu na braki formalne nie będzie to możliwe w sezonie 2014/2015. Prostowanie wszelkich spraw związanych z klubem nie przyniosło efektu, głównie ze względu na brak możliwości ich wyjaśnienia.Jedyną osobą mogąca występować w imieniu klubu był jego poprzedni prezes, który na obecną chwilę nie jest zainteresowany zajmowaniem się tymi sprawami czy też spłacaniem powstałych długów.

W związku z powyższym w lutym 2014r. powstało Stowarzyszenie Celestynowsko Kołbielski Klub Sportowy "Sokół" na czele którego stanął Zarząd w składzie: Cezary Dziedzic, Piotr Bąk oraz Paweł Stawikowski, które w rundzie wiosennej wspierało drużynę grającą w A klasie, a obecnie zostało przyjętew poczet członków MZPN. Tym samym zaczynamy z czystym kontem ale też od najniższego poziomu rozgrywkowego. Do rozgrywek została zgłoszona drużyna seniorów, w której swoją grę zadeklarowali prawie wszyscy zawodnicy (dwóch się zastanawia) występujący w poprzednim sezoniew A klasie oraz dwie drużyny młodzieżowe: złożone z chłopców urodzonych w latach 2001/2000 oraz U-17 chłopcy z roczników 1999/1998. Wszyscy zawodnicy grający dotychczas w drużynie seniorów postawili sobie tylko jeden cel na przyszły sezon - powrót do A klasy.

Źródło: ckkssokol.futbolowo.pl