Remis na inaugurację

W niedzielne popołudnie Wisła Dziecinów zmierzyła się na wyjeździe z Wisłą Maciejowice. Piękna pogoda przyciągnęła na stadion w Maciejowicach sporo kibiców.

Od początku widać pełną mobilizację w szeregach gospodarzy, którzy nie wygrali z nami od bardzo dawna. Do meczu przystąpili bardzo skoncentrowani, co przyniosło skutek już w 13 minucie spotkania, kiedy to Maciejowice wyszły na prowadzenie. Kubeł zimnej wody wylany na głowę zawodników Wisły Dziecinów i czas brać się za odrabianie strat. Na domiar złego w 26 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Paweł Młynarczyk. Jego miejsce zajął Kacper Szczepański. Goście coraz częściej atakowali i utrzymywali się przy piłce, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się bramkarz Wisły Maciejowice. W 40 minucie po dośrodkowaniu Marcina Kwiatkowskiego z lewego skrzydła, piłkę głową do bramki skierował Kamil Banasiewicz. Kilka minut później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

W drugiej części meczu bardzo szybki cios wyprowadzili goście z Dziecinowa, bo już w 46 minucie Marcin Rogala pokonał bramkarza z Maciejowic, strzelając gola z rzutu wolnego. W drugiej połowie, tak jak i w pierwszej, gra toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny co chwilę stwarzały sobie sytuacje podbramkowe. W 75 minucie po złym wybiciu jednego z obrońców Wisły Dziecinów, do piłki dopadł zawodnik gospodarzy i pokonał Macieja Smereczyńskiego. W 80 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kacper Szczepański i przez 10 minut musieliśmy grać w osłabieniu. Spotkanie zakończyło się remisem i z perspektywy trybun jest to najbardziej sprawiedliwy rezultat, nie krzywdzący żadnej ze stron.

Już w sobotę o godz. 16:00 na stadionie w Dziecinowie podejmować będziemy lidera naszej ligi - Bór Regut. Mecze pomiędzy obiema drużynami zawsze są ciekawe, więc emocji na pewno nie zabraknie. Zapraszamy

Wisła Maciejowice - Wisła Dziecinów 2:2 (1:1)
Skład: Smereczyński - Wasążnik, P. Młynarczyk (26' Szczpański), Olszewski, M. Tolak (70' Maciej Hawryluk), Banasiewicz, Mariański (45' Krawczyk), Rogala, Kwiatkowski, K. Młynarczyk (75' P. Tolak), Bobis
Bramki: Bansiewicz, Rogala

Kolejka 14 - 29-30 marca
 Pauza: KS Puznówka 1996.
Start II Otwock 2-1 Sokół Celestynów
Józefovia II Józefów 2-1 Victoria Zerzeń (Warszawa)
Advit Wiązowna 0-0 Wilga II Garwolin