Podsumowanie sezonu

Sezon 2013/2014 dobiegł końca. Przyszedł czas na podsumowanie rozgrywek klasy A.

Awans do Ligi Okręgowej wywalczył Bór Regut oraz Victoria II Sulejówek. Drugi z tych zespołów prawdopodobnie nie będzie mógł zagrać w okręgówce, ponieważ pierwsza drużyna z Sulejówka nie uniknęła spadku do LO. Piszę "prawdopodobnie", bo sezon dopiero co się skończył i związek bierze się za analizę spadków i awansów, a w tym przypadku nigdy nie można być do końca pewnym. Gdyby jednak Sulejówek nie awansował, z okręgówką mogą witać się zawodnicy Snajpera Sośninka (4 miejsce), bo Józefovia II (3 miejsce) podobnie jak Victoria nie może grać w okręgówce z powodu spadku pierwszej drużyny. Na chwilę obecną  drugą drużyną, która wchodzi ligę wyżej jest Snajper.

Jak co sezon, nie możemy być pewni, kto opuści szeregi klasy A. W połowie sezonu z rozgrywek wycofała się KS Wesoła i na wiosnę przyszło rywalizować tylko trzynastu zespołom. Tak na prawdę mogą spaść dwa zespoły - Puznówka i Victoria Zerzeń, a równie dobrze wszyscy mogą się utrzymać, ponieważ wg. naszych informacji do rozgrywek nie zgłosiła się jedna z drużyn z obecnego sezonu. Jeśli będziemy mieli na ten temat informacje, będziemy na bieżąco informować.

Najlepsi strzelcy

•  Adrian Szarek - 19 bramek
  • Tomasz Grzesiński - 17 bramek
  • Kamil Banasiewicz - 17 bramek