Porażka na koniec

W ostatniej kolejce sezonu 2013/2014, zawodnikom Wisły przyszło zmierzyć się z rezerwami otwockiego OKS-u.

Przed ostatnią kolejką "Wiślacy" mieli jeszcze szanse na awans do Ligi Okręgowej. Nic jednak z tego nie wyszło, bo Snajper Sośninka pokonał rezerwy Wilgii Garwolin, a przede wszystkim OKS okazał się lepszy w pojedynku z Wisłą.

Od początku wiadomo było, że mecz dla obu drużyn nie będzie łatwy. Wisła chciała zachować szanse na 4 miejsce, a OKS odegrać się ze jesienną porażkę 5:2. Na to spotkanie zostało oddelegowanych kilku graczy z III ligi, którzy poukładali grę gospodarzy. W 18 minucie na prowadzenie wyszli zawodnicy prowadzeni przez trenera Ryszarda Przysowę. Przed przerwą żółto-czarni zdołali strzelić jeszcze jedną bramkę - w 40 minucie. Przy obu trafieniach niezbyt dobrze zachowała się obrona Wisły. Po zmianie stron zawodnicy OKS-u rzucili się do gardeł "Wiślakom". W przeciągu 15 minut strzelili 3 bramki i mecz mieli już pod kontrolą.

Dopiero po kuble zimnej wody wylanym na głowę piłkarzy, do odrabiania strat wzięła się Wisła. "Wiślakom" udało się zdobyć cztery bramki autorstwa Mateusza Tereszczyńskiego, Mateusza Bobisa oraz dwukrotnie Kamila Banasiewicza. Niestety to było za mało, aby myśleć o jakichkolwiek punktach. Gospodarze strzelili jeszcze jedną bramkę i wynik spotkania to 6:4.

Za nami kolejny sezon w klasie A. Wiosna dużo słabsza niż jesień. Niebawem podsumowanie całego sezonu.

Start II Otwock - Wisła Dziecinów 6:4 (2:0)
Wisła: Smereczyński - Wasążnik, P. Młynarczyk (60' Mariański), Olszewski, Pijanowski (80' Moskwa), Banasiewicz, Szczepański, Bobis, Kwiatkowski, K. Młynarczyk (80' Krawczyk), P. Tolak (60' Tereszczyński)
Bramki: Banasiewicz 2, Bobis, Tereszczyński